Your new design will be uploaded in:
...
Please contact Delivery Team on
0113 3200 750 if you have any queries.
X

St Thomas' Road, Lytham St. Annes, Lancashire FY8 1JN

01253 722022

secretary@st-thomas.lancs.sch.uk

St Thomas' Church Of England Primary School

Excellent Attendance for week 2 Year 2 and Year 3! 100%! Well done!!

HonestyKindnessLovePeacePerseveranceRespectSelf ControlThankfulness

School Blog

 

Achievers and Awards Blog

Weekly Awards & Achievers 13th September 2019

Catherine Ide (c.ide) on: Achievers and Awards Blog

Weekly Achievers & Awards 13/09/19

                                                    

                                                

Y1      FAB Award - Archie.   

          Master of Maths Award - Aaron.

                   

Y2      Master of Maths Award - Vitoria.

           FAB Award - Lucinda.

          Most Merits Award - Lucinda.

          First Merits Award - Lucinda.

                              

Y3      Most Merits Award - Alannah.     

          FAB Award - Amelia.  

          Handwriting - Arianna.

         

Y4       Most Merits Award - Tom.

            FAB Award - Erin and Angus.

Y5       FAB Award - Jacob.

           Most Merits Award - Ollie.

           Master of Maths Award - Bella.

          Handwriting Award - Lottie.

Y6       FAB Award - George and Lily.

           Master of Maths Award - Kaspars.

0 comment


Weekly Awards & Achievers 6th September 2019

Catherine Ide (c.ide) on: Achievers and Awards Blog

Weekly Achievers & Awards 06/09/19

                                                    

                                                

Y1      FAB Award -Taylor.   

          Master of Maths Award - Harry.

                   

Y2      Master of Maths Award - Bradley.

           FAB Award - James, Harry and Daisy.

                              

Y3      Master of Maths Award - Millie.     

          FAB Award - Ellie and Olivia.  

          Handwriting - Ceejay.

         

Y4       Most Merits Award - Victor and Emily.

           Handwriting Award - Jonathan.

           FAB Award - Daisy and Angelo.

Y5       FAB Award - Milo and Cristen.

Y6       FAB Award - Matthew and Solomon.

0 comment


Achievers and Awards 17/05/2019

Catherine Ide (c.ide) on: Achievers and Awards Blog

Weekly Achievers 17/05/19

                                           

Rec   Silver Merits Award - Merryn.

          Gold Merits Award - Elizabeth and Millie.

          Most Merits Award - Anna and Alex.

          FAB Award - Oliver, Yoana and Ethan.       

         

                                                

Y1     Silver Merits Award  - Tabitha and Logan.

          Most Merits Award - Tommy.

          FAB Award -Tyler O.   

          Master of Maths Award - Annabel.

                   

Y2      Silver Merits Award - Lucy.

           Gold Merits Award - Cody and Izzy.

          Platinum Merits Award - Ellie, Rosie, Olivia and Chloe.

           FAB Award - Isla.

                              

Y3      Most Merits Award - Tom.      

          Master of Maths Award - Alfie.     

          FAB Award - Victor.  

          Handwriting - Steffan, Kaitlyn and Mikey.

         

Y4       Gold Merits Award - Joseph.

           Platinum Merits Award - Jack.

           Most Merits Award - Ollie, Lilly and Jack.

           Master of Maths Award - Abigail.

           FAB Award - Mario.

Y5      Most Merits Award - Ethan and Ethan.

          Master of Maths Award - Solomon.

           Whole Class FAB Award

                 

        

0 comment


Weeky Achievers and Awards 10/05/19

Catherine Ide (c.ide) on: Achievers and Awards Blog

Weekly Achievers 10/05/19

                                           

Rec   First merits Award - Oliver and Willow.

          Gold Merits Award - Mason.

          Platinum Merits Award - Amelia and Archie.

          FAB Award - Harry and Millie.       

         

                                                

Y1     Bronze Merits Award - James and Vitoria.

          Silver Merits Award  - Thomas.

          Gold Merits Award -- Fred, Tyler and Paige

          Platinum Merits Award - Alex and Tyler.

          Most Merits Award - Paige.

          FAB Award - Logan.   

          Master of Maths Award - Lexi.

                   

Y2     FAB Award - Ellie and Rosie.

                              

Y3      Most Merits Award - Lily.      

          Master of Maths Award - Tom.     

          FAB Award - Fynn.  

         

Y4      Silver Merits Award - Lottie.

           Gold Merits Award - Grace.

           Most Merits Award - Ollie.

           Master of Maths Award - Mia.

           FAB Award - Scarlet and Lilly.

Y5      Most Merits Award - Lily.

          FAB Award - Eleanor.

          Master of Maths Award - Cameron.

                 

Y6     First Merits Award - Zavier, George and James.

         Silver Merits Award - Joseph, Thomas, Harley, Maddison, Hayden and Faith.

        

0 comment


Weekly Achievers and Awards 03/05/2019

Catherine Ide (c.ide) on: Achievers and Awards Blog

Weekly Achievers 03/05/19

                                           

Rec   Most Merits Award - Archie.

         FAB Award - Anna, Ainoha and Bella.       

         

                                                

Y1     Silver Merits Award  - Isaac.

          Gold Merits Award - Gold Merits Award - Tyler H.

          Platinum Merits Award - Tommy.

          Most Merits Award - Alex.

          FAB Award - Oliver.   

          Master of Maths Award - Jasper.

                   

Y2     FAB Award - Ethan.

          Master of Maths Award - Libby.

          Gold Merits Award - Ethan and Elina.

                    

Y3      Gold Merits Award - Jonathan.      

          Platinum Merits Award - Emily and Maia.       

         

Y4      Gold Merits Award - Bella, Abigail and Mario.

           Platinum Merits Award - Scarlet, Emilia andLilly.

           Most Merits Award - Maia.

           FAB Award - Scarlet and Jacob and whole class FAB Award.

Y5      Silver Merits Award - Junior and Cameron.

          Gold Merits Award - Sami, Izzy and Oliver.

          Platinum Merits Award - Oliver.

          Most Merits Award - Samuel and Oliver.

          FAB Award - Cameron.

          Master of Maths Award - Sheila.

          Great Science Work - Travis.

         

Y6     Most Merits Award - Joshua.

        

         FAB Award - Whole Class Award.

0 comment